نتایج هفته سیزدهم لیگ فوتبال ایران؛ استقلال مساوی کرد و صدرنشین ماند

50

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به پایان رسید که استقلال تهران و استقلال خوزستان شانه به شانه در صدر ماندند و استقلال اهواز در قعر.

استقلال تهران و پرسپولیس در این هفته نتوانستند برتری خود را مقابل همشهری‌ها حفظ کنند و به تساوی رضایت دادند. فولاد داربی اهواز را مقابل استقلال اهواز ۱-۲ برد تا دومین پیروزی این فصلش را جشن بگیرد و استقلال خوزستان هم با این که راه‌آهن را در خانه‌اش یک بر صفر برد، به دلیل تعداد گل زده کمتر، نتوانست صدر جدول را تصاحب کند. سپاهان مدافع عنوان قهرمانی هم با استیماچ، مربی تازه‌واردش در تبریز به گسترش یک بر صفر باخت.

در رقابت‌های این هفته‌، تبریزی‌ها بهترین نتیجه را میان تیم های شهرستانی کسب کردند اما هر دو نماینده مشهد مغلوب شدند. در میان مدعیان قهرمانی سپاهان با باخت به گسترش فولاد، ۳ پله سقوط کرد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفت. گسترش فولاد با پیروزی بر سپاهان و صبای قم با برد ۱-۲ مقابل سیاه‌جامگان در مشهد دو پله صعود کردند و از تیم‌های موفق این هفته لیگ فوتبال ایران بودند.

استقلال تهران برای اینکه صدرنشین باشد، نباید به سایپا می‌باخت. این تیم با گل دقیقه ۶۰ جابر انصاری تا مرز پیروزی هم پیش رفت، اما علی زینالی در فاصله کمتر از ده دقیقه به پایان بازی کار را به تساوی کشاند. شاگردان پرویز مظلومی با این تساوی ۲۶ امتیازی شدند و با گل زده بیشتر نسبت به استقلال خوزستان در رتبه نخست جدول قرار گرفتند.

پرسپولیس مقابل نفت تهران در نیمه نخست عملکرد بسیار خوبی داشت و با گل میلاد کمندانی از حریف پیش افتاد. اما در نیمه دوم شاگردان برانکو ایوانکوویچ موقعیت‌های زیادی از جمله یک ضربه پنالتی توسط مهدی طارمی را از دست دادند و نفت با گل محمد دانشگر بازی را مساوی کرد. به این ترتیب پرسپولیس که می‌توانست با این برد تا رده پنجم جدول بالا برود، به رتبه هشتم سقوط کرد.

تراکتورسازی که در چند هفته اخیر نتایج چندان خوبی نگرفته این بار در خانه ملوان نمایشی قابل قبول داشت و این تیم را با گل دقیقه ۸۴ حمزه یونس برد.

تراکتور‌سازی با این برد ۱۸ امتیازی شد و در رتبه نهم قرار گرفت.

در اصفهان هم ذوب‌آهن با نتیجه ۱-۳ پدیده مشهد را برد. شاگردان یحیی گل‌محمدی با این برد و با ۳ امتیاز اختلاف نسبت به دو تیم آبی‌پوش صدرنشین در رده سوم جدول قرار گرفتند.

در جدول گلزنان لیگ فوتبال ایران هم مهدی طارمی با ۷ گل صدرنشین است و پس از او حسن بیت سعید (استقلال خوزستان) و مهرداد محمدی (راه‌آهن) با ۶ گل قرار دارند.

بدون نظر

لغو پاسخ