بازداشت دو مقام ارشد فیفا در زوریخ

49

دو تن از “مقامات ارشد” فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا در ساعات اولیه صبح امروز، پنجشنبه در جریان یورش پلیس به هتلی در زوریخ به ظن دریافت میلیون‌ها دلار رشوه بازداشت شدند.

آلفردو هاویت، رئیس کنفدراسیون اتحادیه فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) و خوان آنخل ناپوت، رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کونمبول) پس از انجام عملیات تجسس در هتل مجلل ‘بور او لک’ در زوریخ، سوئیس، بازداشت شدند.

دادگستری آمریکا حکم بازداشت این دو نفر را صبح امروز صادر کرد و در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت گرینویچ یک کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.

آقای هاویت ۶۴ ساله، رئیس انتقالی کونکاکاف و ناپوت ۵۷ ساله، مقام ارشد نهاد ناظر بر تورنومنت‌های فوتبال در کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی است.

بور او لک همان هتلی است که چندین نفر از مقامات فیفا در ماه مه (خرداد) در آن بازداشت شده بودند.

در همین حال اعضای کمیته اجرایی فیفا در یک اجلاس دو روزه در زوریخ گرد هم آمده‌اند تا در مورد پیشنهادهای اصلاحی با هدف بازگرداندن اعتبار به این نهاد بحران زده رای‌گیری کنند.

 این دو پس از بازداشت به پارکینگ هتل برده شدند و سوار بر ماشین پلیس از آنجا انتقال یافتند
این دو پس از بازداشت به پارکینگ هتل برده شدند و سوار بر ماشین پلیس از آنجا انتقال یافتند

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که “تنها امروز از اقدام مقامات قضایی آمریکایی مبنی بر بازداشت این دو نفر” با خبر شده است.

در این بیانیه آمده است: “فیفا به همکاری کامل خود با روند تحقیقات دادگستری آمریکا و همچنین تحقیقاتی که دفتر دادستان کل سوئیس در دست انجام است، ادامه خواهد داد.”

“فیفا در مورد تحولات امروز بیشتر اظهار نظر نمی‌کند.”

۷ ماه قبل نیز در همین هتل، هفت مقام ارشد فیفا از سوی پلیس سوئیس و به دستور مقامات قضایی آمریکا به اتهام فساد مالی دستگیر شدند.

اداره فدرال دادگستری سوئیس گفت که در ادامه این بازداشت‌ها، دو نفر دیگر از مقامات این نهاد به جرم فروش حق پخش تلویزیونی در رقابت‌های فوتبال آمریکای لاتین و نیز مسابقات راهیابی به جام جهانی بازداشت شدند “و تا زمان استرداد به آمریکا در بازداشت به سر خواهند برد.”

بدون نظر

لغو پاسخ