ارتش ایران برای آمادگی در مقابل داعش ‘رزمایش ضدتروریستی’ برگزار می کند

59

احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که “رزمایش ضدتروریستی” این نیرو، “متناسب با تهدیدات داعش طی روزهای آینده در اطراف تهران برگزار می شود”.

سرتیپ پوردستان سه شنبه ۱۷ آذر تاکید کرد: “ما برای دفاع از کشورمان از هر سلاحی که بتوانیم، جز تسلیحات هسته ای، شیمیایی و میکروبی استفاده خواهیم کرد.”

در هفته های اخیر، مقام های نظامی و امنیتی ایران در اظهارنظرهایی گوناگون از آمادگی این کشور برای مقابله با اقدامات گروه موسوم به “دولت اسلامی” (داعش) خبر داده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از اظهارات خود، در باره “روابط نظامی میان ایران و روسیه” صحبت کرده و افزوده است: “اولین قرار داد، اس – ۳۰۰ بود و تانک تی – ۹۰ نیز در دستور کار است.”

تانک های تی – ۹۰، پیشرفته ترین تانک های موجود در ارتش روسیه هستند که اخیرا، تعدادی از آنها در سوریه در حال عملیات دیده شده اند.

مقام های تهران و مسکو، به‌تازگی از نهایی شدن تحویل موشک های زمین به هوای اس – ۳۰۰ به ایران خبر داده اند که قرارداد آنها در زمان دولت سابق بسته شده بود، ولی روسیه این قرارداد را در پی تحریم های هسته ای ایران لغو کرده بود.

به دنبال توافق جامع هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی، همکاری های تسلیحاتی تهران و مسکو از سر گرفته شده و حتی برخی مقام های روسی، از شروع تحویل موشک های اس – ۳۰۰ سخن گفته اند.

احمدرضا پوردستان امروز همچنین، با اشاره به حضور ایران در عراق و سوریه، این حضور را “مستشاری” خوانده است.

وی در عین حال گفته است: “این حضور هم می تواند زمینی و هم هوایی باشد.”

فرمانده نیروی زمینی ایران، توضیح بیشتری در مورد حضور هوایی ایران در سوریه و عراق نداده است.

بدون نظر

لغو پاسخ